امروز : پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۴۶

اسلایدشو بالا ***

آخرین اخبار

اخبار ویژه

جای خالی «زلزله » در سیل وعده‌های انتخاباتی
کاندیداها برای مردم گرفتار در سوانح چه برنامه ای دارند؛

یک کارشناس ایمنی محیطی و مدیریت بحران از عدم توجه به موضوع زلزله و دیگر بلایای طبیعی در برنامه‌های انتخاباتی و تبلیغاتی نامزدها انتقادکرد.
 سند کاهش خطر حوادث و سوانح استان‌ها تدوین می‌شود
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد:

شرایط برخی استان‌ها متفاوت از استان های دیگر است و بر همین اساس مخاطرات و خطرات آن ها متفاوت است و به همین خاطر تدوین این سند را به خود استان ها واگذار کردیم تا با استفاده از اساتید، کارشناسان و صاحبان تجربه استان این کار را انجام دهند.
آغاز فرآیند اجرای طرح بهسازی لرزه ای نسبی ساختمان‌های مسكونی شهر تهران
رضا کرمی محمدی اعلام کرد:

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آغاز فرآیند اجرای طرح بهسازی لرزه اي نسبي ساختمان‌هاي مسكوني شهر تهران خبر داد.
فرمانداران نقشه خطر شهرستان خود را تهیه کنند
معاون سازمان مدیریت بحران کشور:

سعیدی در همایش استانداران، مديران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور با اشاره به اینکه در ایران ظرفیت سی مخاطره طبیعی را داریم/فرمانداران نقشه خطر شهرستان خود را تهیه کنند.
خدمات هلال احمر به مردم ۱۰ برابر اعتبارات دریافتی است
رئیس جمعیت هلال احمر؛

اعتباراتی که هلال احمر در مقایسه با سایر دستگاه ها دریافت می کند یک دهم است اما خدمت خالصانه و داوطلبانه امدادگران و نجاتگران هلال احمر باعث شده تا خلا موجود در این زمینه احساس نشود
بیش از ۱۰ هزار نفر از برخی اماکن مسکو تخلیه شدند
به دلیل تهدید بمب‌گذاری؛

تهدید بمب‌گذاری باعث شد بیش از ۱۰ هزار نفر از برخی اماکن عمومی در مسکو تخلیه شوند.

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله

زلزله تهران؛ از خیال تا واقعیت ...

افزایش بی سابقه جمعیت شهر ها و رشد شهرسازی باعث به وجود آمدن کلانشهرهاست، شهرهایی که هرجه بزرگتر می شوند، مشکلاتشان هم بزرگتر می شود و ضرورت مقاومت و کاهش آسیب پذیری آنها هنگام بروز وقایع طبیعی اهمیت بیشتری پیدا می کند. به خاطر همین و برای اینکه شدت بحران های احتمالی کاهش پیدا کند، آمادگی در شرایط بالایی باشد و امدادرسانی به موقع و با کیفیت انجام شود، واژه ای به نام مدیریت بحران و سازمان هایی با همین نام پدید آمدند. گفت‌وگوی تصویری فارس با معاون سازمان مدیریت بحران کشور را در ادامه مشاهده می کنیم: زلزله در تهران یک میلیون کشته و 5.6 میلیون آسیب پذیر خواهد داشت/ برای زلزله زیرساخت‌هایمان آماده نیست/ وجود 400 نقطه آسیب‌پذیر همانند شهران در تهران/ فعال ترین گسل در تهران گسل مشا و بعد از آن گسل ری احتمال فعال شدن دارد/ ایستگاه های شتاب نگاشت و سامانه هشدار سریع بر روی گسل مشا نصب شده اند / شهرداری تهران مکلف است 150 پایگاه چندمنظوره احداث کند / در سال 75 پیشبینی شده بود که زلزله در ساعت اول 400 هزار نفر قربانی بگیرد که این رقم امروز با توجه به جمعیت شهر حدود یک میلیون نفر برآورد شده است / در بهشت زهرا بعد از گذشت 42 سال، یک میلیون و ششصدهزار نفر دفن شده اند / باید پیشگیری و آمادگی را در خود ایجاد کنیم.