امروز : پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۱۷
رویترز بررسی کرد؛

چالش طوفان هاروی برای راهبرد انرژی ترامپ

تأثیر گسترده طوفان هاروی بر تولید و پالایش نفت در آمریکا، نشان داد برنامه‌های این کشور برای حفظ جایگاه برتر در زمینه انرژی، کاستی‌های عمیقی دارند.
چالش طوفان هاروی برای راهبرد انرژی ترامپ
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۲۳ - ۲۲:۵۴ |
کد خبر : ۱۱۵ |
سوانح طبیعی (بین الملل)

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تندباد دریایی هاروی نقص‌های سیاست های انرژی دونلد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور، را آشکار می کند. رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد با آزادسازی استفاده از ذغال سنگ و فراهم کردن امکان اکتشاف نفت در اراضی دولتی، این کشور را به صادرکننده برتر سوخت تبدیل کند، اما طبق بررسی بانک آمریکایی گلدمن ساکس، جاری شدن سیل در ایالت تگزاس، ۱۶ درصد از ظرفیت پالایشی آمریکا را مختل کرده است. رویارویی با تغییر آب و هوا و تقویت زیرساخت‌های انرژی، باید در برابر پروژه‌های رؤیا پردازانه ترامپ اولویت یابند.

در ماه ژوئن امسال، رئیس جمهوری آمریکا هدف تقویت تولید داخلی و پایان دادن به وابستگی این کشور به نفت خارجی را مطرح کرد. وی وعده احیای صنعت ذغال سنگ آمریکا را مطرح و در ماه آوریل امسال دستور اجرایی افزایش حفاری در مناطق دریایی آمریکا را امضا کرد. در ماه مه امسال، وی پیشنهاد فروش حدود نیمی از ذخایر راهبردی این کشور را داد.

به لطف انقلاب شیل، عرضه نفت و گاز در آمریکا امروز فراوان است. با این همه، اگر زیرساخت‌های فرآوری این نفت و گاز از کار بیفتند، این افزایش عرضه کارآیی چندانی نخواهد داشت.

بیشتر پالایشگاه‌های آمریکا در ایالت تگزاس متمرکز شده‌اند و اگرچه طبق گزارش‌های اولیه، بخش عمده تعطیلی پالایشگاه‌های این ایالت جنبه پیشگیرانه داشته‌اند، همچنان برای ارزیابی آسیب طوفان هاروی به این تأسیسات زود است.

نهادهای هواشناسی ملی آمریکا پیش بینی کرده‌اند که طوفان تا پایان هفته جاری در ایالت های تگزاس و لوئیزیانا در جنوب این کشور باقی می‌ماند. طبق برآورد مؤسسه تیودر پیکرینگ هولت، ادامه طوفان می‌تواند در بدترین حالت، ۳۰ درصد از ظرفیت پالایشی آمریکا را به تعطیلی بکشاند.

اگر چالش حمل و نقل در میان نبود، پالایشگاه‌های دیگر مناطق آمریکا می توانستند بخشی از کمبود عرضه را جبران کنند. با این همه، راه‌های زمینی منطقه دچار سیل شده‌اند و ظرفیت خطوط لوله برای انتقال فرآورده‌های نفتی کافی نیست. ممکن است محموله‌های نفت خام، تا چند هفته دیگر در ایالت تگزاس باقی بمانند و این مسئله می‌تواند روشن کند که چرا با وجود افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی، قیمت شاخص نفت خام دبلیو تی آی (وست تگزاس اینترمدییت)، کاهش یافته است. به نظر می‌رسد معامله گران پیش بینی می‌کنند که بیشتر مشکلات در پمپ بنزین‌ها و نه در چاه‌های نفت، نمود می‌یابند.

طبق اعلام اداره حفظ محیط زیست آمریکا، در نتیجه تغییر آب و هوا، بارندگی در ایالت تگزاس آمریکا فزونی می‌یابد، طوفان شدیدتر می‌شود و سطح دریا بالاتر می‌آید. توجه به این تهدیدها و آسیب پذیری زیرساخت‌های پالایش و حمل و نقل سوخت در ایالت تگزاس، روش بهتری برای تضمین امنیت انرژی آمریکا به شمار می‌آید.

وب سایت تحلیلی خبری مدیریت سوانح طبیعی / اخبار سوانح بین الملل

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله