امروز : شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۰
رئیس جمعیت هلال احمر؛

خدمات هلال احمر به مردم ۱۰ برابر اعتبارات دریافتی است

اعتباراتی که هلال احمر در مقایسه با سایر دستگاه ها دریافت می کند یک دهم است اما خدمت خالصانه و داوطلبانه امدادگران و نجاتگران هلال احمر باعث شده تا خلا موجود در این زمینه احساس نشود
خدمات هلال احمر به مردم ۱۰ برابر اعتبارات دریافتی است
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۲۳ - ۱۸:۳۲ |
کد خبر : ۱۰۳ |
پیشگیری و کاهش اثر

رئیس جمعیت هلال احمر، نسبت اعتبارات دریافتی به خدمات ارائه شده به مردم را یک به ۱۰ دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سیدامیرمحسن ضیائی در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان، گفت: شیرین ترین بخش زندگی ام در جمعیت هلال احمر گذشته است؛ چرا که کار در هلال احمر، فعالیت در دوران جنگ را برایم تداعی می کند.

وی با تاکید بر اینکه شایسته ترین انسان ها به عنوان نیروهای صف و ستاد جمعیت هلال احمر فعالیت می کنند، افزود: نیروهای امدادی هلال احمر با حضور در پایگاه های امدادی در سرما و در گرما به مردم خدمت می کنند و با نجات جان آ نها، جلوه ای عظیم از انسانیت را به معرض نمایش می گذارند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر با منابعی بسیار محدود توانست کارهای بزرگی انجام دهد، تصریح کرد: نمونه ای از این کارهای بزرگ افتتاح مجموعه فرهنگی هلال در سیستان و بلوچستان است که در ذهن ها باقی می ماند و برای مردم بسیار ارزشمند است.

ضیائی درباره فعالیت های گسترده و متنوع هلال احمر در عرصه های ملی و بین المللی، بیان کرد: شاید در کشور هیچ مجموعه ای به اندازه هلال احمر تنوع ارائه خدمات نداشته باشد، اما نیروهای خدوم شاغل در آن با جان و دل به مردم خدمت می کنند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوجستان یکی از جمعیت های قدرتمند در کشور است، اضافه کرد: هلال احمر استان سیستان و بلوچستان در ظرفیت هایی که در اختیار داشته به خوبی استفاده کرده است و می توان از آن استفاده کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره تغییرات اقلیمی بسیار زیاد در این استان، وقوع طوفان های شن و مواجهه با ریزگردها در استان سیستان و بلوچستان، ابراز داشت: با توجه به وقوع تمامی این موارد در استان سیستان و بلوچستان، هلال احمر مستلزم توجه بیشتر است.

ضیائی نسبت اعتبارات دریافتی به خدمات ارائه شده از سوی هلال احمر را یک به ۱۰ دانست و تاکید کرد: اعتباراتی که هلال احمر در مقایسه با سایر دستگاه ها دریافت می کند یک دهم است اما خدمت خالصانه و داوطلبانه امدادگران و نجاتگران هلال احمر باعث شده تا خلا موجود در این زمینه احساس نشود و به عبارتی دیگر، حجم خدمات ارائه شده توسط هلال احمر به مردم بسیار بیشتر از اعتبارات دریافتی است.

به گفته وی، سرمایه های اجتماعی هلال احمر همان امدادگران و نجاتگران این جمعیت هستند ؛ بنابراین جمعیت هلال احمر نسبت به آنها متعهد است.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه آرم و نشان هلال احمر برای مردم آرامش را به ارمغان می آورد، خاطرنشان کرد: زمانی که سرخ و سفید پوشان هلال احمر در حوادث به کمک مردم می شتابند و با دیدن آنها آرامش خاصی در دلشان جای می گیرد و با اطمینان به آنها از خطرات عبور می کنند و تحقق این مهم نتیجه صد سال خدمت خالصانه نیروهای امدادی هلال احمر است.

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله