امروز : شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۳۵
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

بودجه مدیریت بحران را در تنگنای بروکراسی قرار ندهید

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با مهر با تأکید بر این‌که ایران، کشوری بحران‌خیز است، خاطرنشان کرد: بدون شک در چنین شرایطی نمی‌توان حوزه مهمی همانند مدیریت بحران را در تنگنای بروکراسی مالی واداری قرارداد.
بودجه مدیریت بحران را در تنگنای بروکراسی قرار ندهید
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۳۱ |
کد خبر : ۲۰۸ |
اطلاع رسانی

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با مهر با تأکید بر این‌که ایران، کشوری بحران‌خیز است، خاطرنشان کرد: بدون شک در چنین شرایطی نمی‌توان حوزه مهمی همانند مدیریت بحران را در تنگنای بروکراسی مالی واداری قرارداد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: لذا درصورتی‌که بتوان در بودجه سالیانه ردیف بودجه اختصاصی را در نظر گرفت، خزانه موظف می‌شود بودجه مدیریت بحران را به‌صورت صد درصد بدون اعمال‌نظر سازمان برنامه‌وبودجه به این حوزه تخصیص دهد.

موسوی لارگانی گفت: تنها در این صورت می‌توان نسبت به استقلال بودجه حوزه مدیریت بحران، فوریت تخصیص بودجه متناسب با ماهیت این حوزه و همچنین فعال‌تر کردن بودجه در بخش پیشگیری اقدام کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک تاکنون تنها با حضور مردم بوده است که هر یک از بحران‌های طبیعی که تاکنون به وقوع پیوسته به یک فاجعه تبدیل نشده است؛ اما اگر بخواهیم به‌صورت جدی کشور با چالشی غیرقابل‌جبران در حوزه بحران مواجه نشود باید برای حوزه حساس و مهم مدیریت بحران تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های اساسی صورت گیرد.

وی در پایان تأکید کرد: بدون شک مسئولان و تصمیم سازان در این حوزه باید پیش از بروز فاجعه و بحران نسبت به تنظیم منطقی بودجه در بخش‌های مختلف مدیریت بحران بپردازند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله