امروز : چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۰

اسلایدشو بالا ***

آخرین اخبار

اخبار ویژه

بررسی عملکرد دستگاههای اجرایی دخیل در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه
اسماعیل نجار در سفر به کرمانشاه:

همه دستگاه‌ها به بنیاد مسکن برای بازسازی مناطق زلزله‌زده کمک می‌کنند. البته کمبودهایی نیز وجود دارد که باید سعی در برطرف کردن آنها داشته باشیم.
نقش آفرینی رسانه ها برای توانمندسازی جامعه، همراهی با مردم و ترویج همدلی / نقش دوگانه رسانه در مدیریت بحران
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا):

کارکرد رسانه ها در بحران تحت تاثیر عوامل مختلفی نظیر پایگاه ایدئولوژیکی، میزان استقلال یا وابستگی به حاکمیت، سابقه بحران، ارزش های خبری و نوع عملکرد رقبا قرار دارد.
انتشار اخبار غیرواقعی آرامش جامعه را به هم می زند
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

رسانه ها باید مخاطب و بحران را به خوبی بشناسند|خبرنگاران حوزه بحران، مصالح ملی را در نظر بگیرند|نیش و کنایه رسانه ها بسیار است | از نقدمنصفانه استقبال می کنیم.
برای زندگی در زمین ناآرام، باید آموزش ببینیم
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو:

امروز اطلاعات دنیا با دقت و در کمترین زمان ممکن منتشر می شود و در این میان نقش خبرنگاران بسیار مهم است به ویژه اینکه اخبار مربوط به حوزه بحران و بلایای طبیعی باشد.یونسکو براساس سه اصل آموزش، علم و فرهنگ فعالیت می کند و راه رسیدن به صلح و سعادت از این سه مسیر می گذرد.
دستگاه‌های اجرایی آمادگی هیچ بحرانی را ندارند/ مردم در جاده‌ها گرفتار بی‌تدبیری مسؤولان شدند
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و دولتی در هیچ بحرانی آمادگی لازم را ندارند، گفت:‌ سالن‌های مدیریت بحران در تهران به تهیه‌کنندگان فیلم‌ها واگذار شده است.
جزئیات وقوع زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتری در غرب کشور
در حال بروزرسانی

تاکنون بیش از 60 نفر کشته و بیش از 300 نفر مصدوم شده اند/ به کارگیری بالگردهای سپاه و ارتش برای امداد رسانی/ همه زائران ایرانی در عراق سالم هستند+ عکس و فیلم

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله

زلزله تهران؛ از خیال تا واقعیت ...

افزایش بی سابقه جمعیت شهر ها و رشد شهرسازی باعث به وجود آمدن کلانشهرهاست، شهرهایی که هرجه بزرگتر می شوند، مشکلاتشان هم بزرگتر می شود و ضرورت مقاومت و کاهش آسیب پذیری آنها هنگام بروز وقایع طبیعی اهمیت بیشتری پیدا می کند. به خاطر همین و برای اینکه شدت بحران های احتمالی کاهش پیدا کند، آمادگی در شرایط بالایی باشد و امدادرسانی به موقع و با کیفیت انجام شود، واژه ای به نام مدیریت بحران و سازمان هایی با همین نام پدید آمدند. گفت‌وگوی تصویری فارس با معاون سازمان مدیریت بحران کشور را در ادامه مشاهده می کنیم: زلزله در تهران یک میلیون کشته و 5.6 میلیون آسیب پذیر خواهد داشت/ برای زلزله زیرساخت‌هایمان آماده نیست/ وجود 400 نقطه آسیب‌پذیر همانند شهران در تهران/ فعال ترین گسل در تهران گسل مشا و بعد از آن گسل ری احتمال فعال شدن دارد/ ایستگاه های شتاب نگاشت و سامانه هشدار سریع بر روی گسل مشا نصب شده اند / شهرداری تهران مکلف است 150 پایگاه چندمنظوره احداث کند / در سال 75 پیشبینی شده بود که زلزله در ساعت اول 400 هزار نفر قربانی بگیرد که این رقم امروز با توجه به جمعیت شهر حدود یک میلیون نفر برآورد شده است / در بهشت زهرا بعد از گذشت 42 سال، یک میلیون و ششصدهزار نفر دفن شده اند / باید پیشگیری و آمادگی را در خود ایجاد کنیم.