امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۴۴
معاون امورآمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور:

ایجاد زیرساخت های ارتباطی قرارگاه ثارالله و سازمان مدیریت بحران کشور

دومین نشست هماهنگی زیر ساخت های ارتباطی قرارگاه ثارالله و سازمان مدیریت بحران کشور با حضور نمایندگان مرکز توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات و مرکز حراست در محل سایت مانیتورینگ وزارت کشور تشکیل شد.
 ایجاد زیرساخت های ارتباطی قرارگاه ثارالله و سازمان مدیریت بحران کشور
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۲:۰۵ |
کد خبر : ۲۰۰ |
مدیریت بحران و حوادث

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، مرتضی اکبرپور معاون امورآمادگی و مقابله در این نشست گفت: افزایش آمادگی و ایجاد هماهنگی باستناد بند 3-3 سیاستهای ابلاغی (مصوب مقام معظم رهبری) برای ایجاد زیرساخت مطمئن درکاهش سطح آسیب پذیری های متاثر از سوانح و حوادث طبیعی  در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: هم افزایی در استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های متقابل بین قرارگاه ثارالله و سازمان مدیریت بحران کشور و وزارت کشور پیرامون طراحی، اشتراک گذاری سرویس ها و تبادل سریع داده ها ، راه اندازی و ارتقاء سیستم های مانیتورینگ، مرکز فرماندهی حوادث(EOC)   ملی و استانی و همچنین در امور  امداد و نجات ، هشدار ، اطلاع رسانی برخط و ...  را از اهدف این نشست بیان کرد.
معاون امورآمادگی و مقابله در ادامه تصریح کرد: طرح و آگاهی از ظرفیت ها و توانمندی های طرفین و نیز  توجه به حساسیت و شرایط محیطی و منطقه ای کلان شهر تهران از حیث بروز حوادث از جمله موضوعات مورد بررسی در این نشست است.
اکبرپور با تاکید بر یکسان سازی طرح عملیاتی امنیت در زمان بحران زلزله در کلان شهر تهران گفت: اعمال مدیریت یکپارچه و فرابخشی  واحد و برخورداری از ظرفیت های موجود  بعنوان مهمترین و کم هزینه ترین راهبرد در مسیرکاهش سطح آسیب‌پذیری در برابر اینگونه حوادث خواهد بود.
وی به انجام تمهیدات لازم در پیشگیری و آمادگی و مقابله  در زمان بروز  بحران توسط سازمان مدیریت بحران کشور اشاره کرد و افزود: تشکیل جلسات مستمر و بررسی ابعاد این موضوع می تواند نقش بسزایی در پیشبرد اهداف تعیین شده ایفا نماید.
معاون امورآمادگی و مقابله برقراری خطوط ارتباطی سریع و مطمئن میان طرفین را گامی اساسی در تصمیم گیری موثر در زمان بروز حوادث دانست و گفت: مقرر شد برای تحقق این مهم پس از امکان سنجی و بررسی  نیازمندی های لازم توسط نمایندگان مربوطه اقدام مقتضی صورت پذیرد. 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله