امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۳۰

اسلایدشو بالا ***

آخرین اخبار

اخبار ویژه

همکاری سوئیس و تهران در حوزه مدیریت بحران
در دیدار با سفیر سوئیس؛

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بهره گیری از ظرفیت های بین المللی برای تسریع در اجرای طرح های نوسازی را امری ضروری دانست.
آموزش مجری ویژه بحران در رادیو و تلویزیون
درنشست مدیریت بحران و حوادث طبیعی عنوان شد

رسانه‌ها برای جذب مخاطب به هر چیزی انگ بحران می‌زنند. رسانه‌های کم‌اعتبار،‌ کارشناسان کم‌اطلاع و افراد دیگر هستند که انگ بحران را در جامعه افزایش می‌دهند، پس ابتدا باید بحران را به تعریف اصلی خودش برگردانیم.
وضعیت تخصیص بودجه مدیریت بحران مناسب نیست
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

با این وضع تخصیص بودجه، نمی‌توانیم به جایی برسیم چرا که اساسا با روح مدیریت بحران در تضاد است؛ وضع تخصیص بودجه مدیریت بحران مناسب نیست.
چرا دیگر در بحران به کمک یکدیگر نمی‌شتابیم؟
عدم مشارکت مردم و تضعیف اعتماد عمومی؛

این که چرا وظیفه مداری و مسئولیت پذیری جایی در جامعه ما ندارد، به این دلیل است که هیچ گاه مردم را کارها مشارکت نداده ایم.
برگزاری اولین جلسه کارگروه تخصصی تشکلهای مردم نهاد مدیریت بحران کشور
ایجاد بستر لازم برای مشارکت سمن ها در حل بحران

در اولین جلسه کارگروه تخصصی مردم نهاد مدیریت بحران کشور راههای جذب مشارکت سازمانهای مردم نهاد در مواقع بروز حوادث و بحرانها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
فعالیت ۵۵۰ پایگاه ثابت امداد و نجات در کشور
رئیس سازمان امداد و نجات کشورمطرح کرد:

در راستای پاسخگویی مناسب و مطلوب‌تر به حوادث و سوانح، در همه استان ها تیم‌های واکنش سریع تشکیل داده‌ایم که در صدد هستیم این تیم‌ها را در شهرستان‌ها هم توسعه دهیم.

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله

زلزله تهران؛ از خیال تا واقعیت ...

افزایش بی سابقه جمعیت شهر ها و رشد شهرسازی باعث به وجود آمدن کلانشهرهاست، شهرهایی که هرجه بزرگتر می شوند، مشکلاتشان هم بزرگتر می شود و ضرورت مقاومت و کاهش آسیب پذیری آنها هنگام بروز وقایع طبیعی اهمیت بیشتری پیدا می کند. به خاطر همین و برای اینکه شدت بحران های احتمالی کاهش پیدا کند، آمادگی در شرایط بالایی باشد و امدادرسانی به موقع و با کیفیت انجام شود، واژه ای به نام مدیریت بحران و سازمان هایی با همین نام پدید آمدند. گفت‌وگوی تصویری فارس با معاون سازمان مدیریت بحران کشور را در ادامه مشاهده می کنیم: زلزله در تهران یک میلیون کشته و 5.6 میلیون آسیب پذیر خواهد داشت/ برای زلزله زیرساخت‌هایمان آماده نیست/ وجود 400 نقطه آسیب‌پذیر همانند شهران در تهران/ فعال ترین گسل در تهران گسل مشا و بعد از آن گسل ری احتمال فعال شدن دارد/ ایستگاه های شتاب نگاشت و سامانه هشدار سریع بر روی گسل مشا نصب شده اند / شهرداری تهران مکلف است 150 پایگاه چندمنظوره احداث کند / در سال 75 پیشبینی شده بود که زلزله در ساعت اول 400 هزار نفر قربانی بگیرد که این رقم امروز با توجه به جمعیت شهر حدود یک میلیون نفر برآورد شده است / در بهشت زهرا بعد از گذشت 42 سال، یک میلیون و ششصدهزار نفر دفن شده اند / باید پیشگیری و آمادگی را در خود ایجاد کنیم.