امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۰۱
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد:

سند کاهش خطر حوادث و سوانح استان‌ها تدوین می‌شود

شرایط برخی استان‌ها متفاوت از استان های دیگر است و بر همین اساس مخاطرات و خطرات آن ها متفاوت است و به همین خاطر تدوین این سند را به خود استان ها واگذار کردیم تا با استفاده از اساتید، کارشناسان و صاحبان تجربه استان این کار را انجام دهند.
 سند کاهش خطر حوادث و سوانح استان‌ها تدوین می‌شود
پنج شنبه | ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۱:۵۱ |
کد خبر : ۲۱۸ |
پیشگیری و کاهش اثر

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سند کاهش خطر حوادث و سوانح در کشور به صورت استانی تدوین می‌شود.

اسماعیل نجار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به سند کاهش خطر حوادث و سوانح اظهار داشت: این قانون در تاریخ 4 شهریور 1398 ابلاغ شد و باید به فوریت حدود 22 تا 23 سند، آیین نامه و دستورالعمل نوشته می‌شد و علی‌رغم اینکه تامین اعتبار آن بسیار سخت و طولانی بود اما کار را آغاز کردیم.

وی افزود: در پژوهشگاه حوادث طبیعی حدود 240 تا 250 صاحب نظر و کارشناس دور هم جمع شدند و سند مذکور را نوشتند و هر موضوعی را که لازم بود، دولت مصوب کند، ارسال کردیم و بسیاری از آن ها مراحل کمیسیون های تخصصی، اصلی و فرعی را طی کردند و به تصویب هیئت دولت رسید و ابلاغ شد و سند را به شورای عالی ارسال کردیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: شرایط برخی استان‌ها متفاوت از استان های دیگر است و بر همین اساس مخاطرات و خطرات آن ها متفاوت است و به همین خاطر تدوین این سند را به خود استان ها واگذار کردیم تا با استفاده از اساتید، کارشناسان و صاحبان تجربه استان این کار را انجام دهند.

نجار بیان کرد: سند کاهش خطر حوادث و سوانح به منزله یک نقشه راه است و خطرات و پیامدهای استان را مشخص می کند؛ مدیریت بحران کمی با چالش هزینه کرد مواجه است و باور به بحران مسئولین و مردم اندک است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله