امروز : شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۳

اسلایدشو بالا ***

آخرین اخبار

اخبار ویژه

طوفان هاتو در چین و هنگ کنگ‎
این بار طوفان در شرق آسیا

طوفان سهمگین هاتو سواحل هنگ کنگ، ماکائو و استان گانگ دونگ چین را در نوردید. هزاران نفر در سواحل چین از شهرها تخلیه شده اند.
برای طوفان هاروی‎ آماده شویم
در گزارش تصویری می بینیم

اهالی مناطق ساحلی ایالت تگزاس، خود را برای طوفان هاروی که گفته میشود سهمگین ترین طوفان بیش از یک دهه اخیر آمریکاست آماده می کنند.
هاروی اولین نفر را به کام مرگ کشاند
طوفان هاروی شروع شد

شهردار راک پورت ضمن تایید خبر کشته شدن یک نفر به علت طوفان اعلام کرد عملیات امداد و نجات برای یافتن قربانیان احتمالی طوفان آغاز شده و گروه های امدادی کار خود را با جدیت دنبال می کنند.
شمار تلفات سیل «هاروی» در تگزاس به ۵ نفر رسید
هاروی قربانی می گیرد

همچنین مقامات آمریکایی در حوزه حوادث اضطراری اعلام کردند که هزاران نفر از ساکنان شهرهای مختلف طوفان زده در بی برقی به سر می برند. خسارت های سنگین به  ساختمان های مختلف نیز گزارش شده است.
بالا آمدن آب تا ارتفاع ۳ متری کانال ها در شهرهای تگزاس
ادامه طوفان های موسمی هاروی در آمریکا؛

رسانه های محلی از بالا آمدن آب تا ارتفاع سه متری کانال های آب شهرهای هوستون و دیکسنسون خبر دادند.
هاروی موجب تعطیلی دو فرودگاه در آمریکا شد
در پی وقوع طوفان در تگزاس آمریکا

در پی مسدود شدن راههای منتهی به فرودگاه جورج بوش شهر هیوستون، این فرودگاه به روی پروازهای تجاری بسته شد.

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله

زلزله تهران؛ از خیال تا واقعیت ...

افزایش بی سابقه جمعیت شهر ها و رشد شهرسازی باعث به وجود آمدن کلانشهرهاست، شهرهایی که هرجه بزرگتر می شوند، مشکلاتشان هم بزرگتر می شود و ضرورت مقاومت و کاهش آسیب پذیری آنها هنگام بروز وقایع طبیعی اهمیت بیشتری پیدا می کند. به خاطر همین و برای اینکه شدت بحران های احتمالی کاهش پیدا کند، آمادگی در شرایط بالایی باشد و امدادرسانی به موقع و با کیفیت انجام شود، واژه ای به نام مدیریت بحران و سازمان هایی با همین نام پدید آمدند. گفت‌وگوی تصویری فارس با معاون سازمان مدیریت بحران کشور را در ادامه مشاهده می کنیم: زلزله در تهران یک میلیون کشته و 5.6 میلیون آسیب پذیر خواهد داشت/ برای زلزله زیرساخت‌هایمان آماده نیست/ وجود 400 نقطه آسیب‌پذیر همانند شهران در تهران/ فعال ترین گسل در تهران گسل مشا و بعد از آن گسل ری احتمال فعال شدن دارد/ ایستگاه های شتاب نگاشت و سامانه هشدار سریع بر روی گسل مشا نصب شده اند / شهرداری تهران مکلف است 150 پایگاه چندمنظوره احداث کند / در سال 75 پیشبینی شده بود که زلزله در ساعت اول 400 هزار نفر قربانی بگیرد که این رقم امروز با توجه به جمعیت شهر حدود یک میلیون نفر برآورد شده است / در بهشت زهرا بعد از گذشت 42 سال، یک میلیون و ششصدهزار نفر دفن شده اند / باید پیشگیری و آمادگی را در خود ایجاد کنیم.