امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۳۲

اسلایدشو بالا ***

آخرین اخبار

اخبار ویژه

بحران آب و برق در اصفهان اوج مي گيرد
هشدار مسئولان استان درباره تبعات عدم صرفه جويي 15 درصدی

حالا ديگر اين فرضيه که يک روز صبح از خواب بيدار شويد و ببينيد نه آبي در کار است و نه برقي، کم کم دارد صورت واقعي به خودش مي گيرد. روز چهارشنبه سخنگوي صنعت برق استان اصفهان احتمال داد خاموشی ها در هفته آينده بيشتر شود.
تمهیدات لازم برای آمادگی در زلزله تبریز
محمد باقر هنربر اعلام داشت؛

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی وجود سکونتگاههای غیر رسمی و حاشیه نشینی را از مخاطرات زلزله های احتمالی تبریز دانست.
یک زلزله و ۹ پس لرزه در تبریز /زمین‌لرزه خسارتی نداشت
زلزله در تبریز؛

زمین لرزه تبریز در ساعت ۳:۱۳ بامداد امروز به بزرگی ۴.۲ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین روی داد و در برخی شهرستانهای اطراف هم احساس شد. و موجب وحشت شهروندان شد.
زلزله ۵.۲ ریشتری صالح آباد ایلام را لرزاند
صبح امروز؛

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر ساعت ۹:۲۴ صبح امروز یکشنبه 16 خرداد بخش صالح آباد از توابع شهرستان مهران در جنوب استان ایلام را لرزاند. این زلزله در عمق ۹ کیلومتری زمین رخ داده است.
انتصاب دکتر رضا کرمی به ریاست سازمان مدیریت بحران شهر تهران
خون تازه در رگ های مدیریت بحران شهر تهران؛

شهردار تهران در حکمی دکتر رضا کرمی را به عنوان رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران منصوب کرد.دکتر کرمی جایگزین «احمد صادقی» شد.
زلزله 5/4 ریشتر در کهنوج کرمان
به گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری:

تیم های امداد و ارزیاب به منطقه و شهرستانهای اطراف کهنوج اعزام شدند و تاکنون خسارت جانی گزارش نشده است.

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله

زلزله تهران؛ از خیال تا واقعیت ...

افزایش بی سابقه جمعیت شهر ها و رشد شهرسازی باعث به وجود آمدن کلانشهرهاست، شهرهایی که هرجه بزرگتر می شوند، مشکلاتشان هم بزرگتر می شود و ضرورت مقاومت و کاهش آسیب پذیری آنها هنگام بروز وقایع طبیعی اهمیت بیشتری پیدا می کند. به خاطر همین و برای اینکه شدت بحران های احتمالی کاهش پیدا کند، آمادگی در شرایط بالایی باشد و امدادرسانی به موقع و با کیفیت انجام شود، واژه ای به نام مدیریت بحران و سازمان هایی با همین نام پدید آمدند. گفت‌وگوی تصویری فارس با معاون سازمان مدیریت بحران کشور را در ادامه مشاهده می کنیم: زلزله در تهران یک میلیون کشته و 5.6 میلیون آسیب پذیر خواهد داشت/ برای زلزله زیرساخت‌هایمان آماده نیست/ وجود 400 نقطه آسیب‌پذیر همانند شهران در تهران/ فعال ترین گسل در تهران گسل مشا و بعد از آن گسل ری احتمال فعال شدن دارد/ ایستگاه های شتاب نگاشت و سامانه هشدار سریع بر روی گسل مشا نصب شده اند / شهرداری تهران مکلف است 150 پایگاه چندمنظوره احداث کند / در سال 75 پیشبینی شده بود که زلزله در ساعت اول 400 هزار نفر قربانی بگیرد که این رقم امروز با توجه به جمعیت شهر حدود یک میلیون نفر برآورد شده است / در بهشت زهرا بعد از گذشت 42 سال، یک میلیون و ششصدهزار نفر دفن شده اند / باید پیشگیری و آمادگی را در خود ایجاد کنیم.