امروز : یکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۹

اسلایدشو بالا ***

آخرین اخبار

اخبار ویژه

انتصاب دکتر رضا کرمی به ریاست سازمان مدیریت بحران شهر تهران
خون تازه در رگ های مدیریت بحران شهر تهران؛

شهردار تهران در حکمی دکتر رضا کرمی را به عنوان رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران منصوب کرد.دکتر کرمی جایگزین «احمد صادقی» شد.
زلزله 5/4 ریشتر در کهنوج کرمان
به گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری:

تیم های امداد و ارزیاب به منطقه و شهرستانهای اطراف کهنوج اعزام شدند و تاکنون خسارت جانی گزارش نشده است.
 زلزله 7.3 ریشتری در ازگله کرمانشاه
کرمانشاه همچنان لرزان

زلزله 7.3 ریشتری لحظاتی پیش ازگله در استان کرمانشاه را لرزاند. این زمین لرزه شدید در عمق 11 کیلومتری زمین رخ داد و موجب ترک خوردن دیوارها و قطع برق برخی مناطق شده است.
زلزله؛مدیریت بحران نهاوند راتکان نداد/شهر زلزله‌خیزی که بیل ندارد
بحران در مدیریت بحران؛

درحالی طی ۶ سال اخیر بیش از ۶۵ درصد زلزله‌های استان همدان در جنوب این استان به ویژه نهاوند و فیروزان رخ داده که این شهرها از دارابودن ابتدایی‌ترین امکانات برای مدیریت بحران محرومند.
زلزله شَرَبیان در آذربایجان شرقی را لرزاند + مشخصات
زلزله ۴.۹ ریشتری در بامداد امروز

زمین لرزه ای با قدرت 4.9 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد روز دوشنبه شربیان در آذربایجان شرقی را لرزاند.
احداث ۵۴۵ کلاس درس در نقاط زلزله زده استان کرمانشاه
مدیرکل نوسازی مدارس کرمانشاه خبر داد:

مشارکت حداکثری خیران مدرسه ساز در بازسازی فضاهای آموزشی تخریب شده بر اثر زلزله کرمانشاه در نوع خود بی نظیر و کم سابقه بوده است.

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله

زلزله تهران؛ از خیال تا واقعیت ...

افزایش بی سابقه جمعیت شهر ها و رشد شهرسازی باعث به وجود آمدن کلانشهرهاست، شهرهایی که هرجه بزرگتر می شوند، مشکلاتشان هم بزرگتر می شود و ضرورت مقاومت و کاهش آسیب پذیری آنها هنگام بروز وقایع طبیعی اهمیت بیشتری پیدا می کند. به خاطر همین و برای اینکه شدت بحران های احتمالی کاهش پیدا کند، آمادگی در شرایط بالایی باشد و امدادرسانی به موقع و با کیفیت انجام شود، واژه ای به نام مدیریت بحران و سازمان هایی با همین نام پدید آمدند. گفت‌وگوی تصویری فارس با معاون سازمان مدیریت بحران کشور را در ادامه مشاهده می کنیم: زلزله در تهران یک میلیون کشته و 5.6 میلیون آسیب پذیر خواهد داشت/ برای زلزله زیرساخت‌هایمان آماده نیست/ وجود 400 نقطه آسیب‌پذیر همانند شهران در تهران/ فعال ترین گسل در تهران گسل مشا و بعد از آن گسل ری احتمال فعال شدن دارد/ ایستگاه های شتاب نگاشت و سامانه هشدار سریع بر روی گسل مشا نصب شده اند / شهرداری تهران مکلف است 150 پایگاه چندمنظوره احداث کند / در سال 75 پیشبینی شده بود که زلزله در ساعت اول 400 هزار نفر قربانی بگیرد که این رقم امروز با توجه به جمعیت شهر حدود یک میلیون نفر برآورد شده است / در بهشت زهرا بعد از گذشت 42 سال، یک میلیون و ششصدهزار نفر دفن شده اند / باید پیشگیری و آمادگی را در خود ایجاد کنیم.