امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۴۰

اسلایدشو بالا ***

آخرین اخبار

سرویس خبری دولت

برآورد خسارت ۶۷ هزار میلیارد تومانی خشکسالی به بخش کشاورزی
محمد موسوی از تاثیرات خشکسالی می گوید؛

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی گفت: از ابتدای سال زراعی تاکنون، خسارت خشکسالی به بخش کشاورزی حدود ۶۷ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
تشنگی مزارع در پُر باران ترین استان کشور
تلخ کامی روایت کشاورزان؛

زمین در تب بی آبی و خشکسالی می سوزد، سالهاست که بحران خشکسالی سایه افکنده و از هر جایی فریاد عطش شنیده می شود، کاهش نزولات جوی امسال بسیار چشمگیر بود تا جایی که از مدتها قبل از رسیدن تابستان هشدار بی آبی داده شد.
بهره برداری از فاز اضطراری سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ
در تابستان 1400

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جلسه گذر از بحران کم آبی در سال 1400 گفت: پیش بینی می شود فاز اضطراری سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ در اواسط تابستان 1400 در مدار بهره برداری قرار گیرد.
لزوم تهیه طرح یکپارچه مدیریت آب در کشور
یک کارشناس اقتصاد کشاورزی مطرح کرد:

استاد اقتصاد کشاورزی دانشگاه گفت: وجود طرح آمایشی جامع و صحیح برای پیاده سازی نظام و شبکه توزیع یکپارچه آبیاری برای کشور ضروری است، مشکل بحران آب کشور به دلیل نبود چنین طرحی است، وزارت نیرو باید پاسخگو باشد نظام تولید، عرضه و مصرف آب نبود و جزیره‌ای عمل کرده است.
طوفان تشنگی ریشه بناهای تاریخی اصفهان را سوزاند/نشست تا ۵ سال آتی
مهر گزارش می‌دهد؛

طوفانِ تشنگی، تیشه سهمگین درد را بر ریشه بناهای تاریخی اصفهان فرود آورده است به نوعی که کارشناسان احتمال فرونشست بناهای تاریخی اصفهان تا ۵ سال آینده را مطرح می‌کنند.
بحران آب وارد مقوله امنیتی شده است
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌توجهی به کمبود آب در کشور طی سال‌های گذشته، گفت: بحران آب عملا وارد مقوله امنیتی شده است و ما ناگزیر شدیم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کمیته امنیت آب را تشکیل دهیم.
بحران آب زاینده‌رود مهم‌ترین دغدغه نمایندگان در دیدار با وزیر پیشنهادی نیرو/ طرح بهشت‌آباد بر زمین‌مانده است
موسوی لارگانی با اشاره به نشست نمایندگان اصفهان با وزیر پیشنهادی نیرو:

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: احیای آب زاینده‌رود مهم‌ترین دغدغه نمایندگان استان است و اگر به خشکی تالاب گاوخونی توجه نشود معضل زیست‌محیطی برای کشور ایجاد خواهد کرد.

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله