امروز : دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴
اسماعیل نجار در سفر به کرمانشاه:

بررسی عملکرد دستگاههای اجرایی دخیل در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه

همه دستگاه‌ها به بنیاد مسکن برای بازسازی مناطق زلزله‌زده کمک می‌کنند. البته کمبودهایی نیز وجود دارد که باید سعی در برطرف کردن آنها داشته باشیم.
بررسی عملکرد دستگاههای اجرایی دخیل در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۲۳:۱۸ |
کد خبر : ۲۰۳ |
اطلاع رسانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در جریان سفر به استان کرمانشاه و بررسی عملکرد دستگاههای اجرایی دخیل در بازسازی مناطق زلزله زده در نشست با فرماندار، شهردار و مدیران شهرستانی سرپل ذهاب با تاکید بر همکاری تمام دستگاه‌ها در بازسازی اظهار داشت: همه دستگاه‌ها به بنیاد مسکن برای بازسازی مناطق زلزله‌زده کمک می‌کنند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: در چند وقت اخیر زلزله‌هایی در کشور رخ داده که این گزارش‌ها نگران کننده است و از همین رو باید همه ما آمادگی کامل برای کمک و امدادرسانی در مناطق زلزله زده را داشته باشیم.
معاون وزیر کشور ادامه داد: نباید تنها چشم به زیرساخت‌های دولتی داشت و مردم و بخش خصوصی از لحاظ فکری و مالی می‌توانند کارها را حل و فصل کنند.

بررسی عملکرد دستگاههای اجرایی دخیل در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه


نجار در بخش دیگری از سخنانش افزود: در بحث نظارت فنی بر ساخت و سازها مشکل فرهنگی داریم. کارگر، کارفرما، پیمانکار و ناظر باید تعهد بیشتری داشته باشند. اخلاق حرفه ای در این حوزه باید مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: اگر در بیمارستان اسلام آباد این تعهد از سوی پیمانکار و مجری رعایت می شد و مصالح بکار رفته در طیقه سوم هم همانند مصالح طبقه اول و دوم می بود ساختمان فرو نمی ریخت. نباید کیفیت را فدای سرعت و کمیت کنیم.سازه های خوب و استاندارد می تواند در برابر زلزله های با قدرت دوام بیاورد.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی، وزارت راه و شهرسازی، سازمان مجری و ... باید با جدیت بیشتری وارد شوند. نمی توانیم همواره دغدغه این موضوع را  داشته باشیم. اگر خوب بسازیم حتما نگرانی ما در زلزله کمتر خواهد شد در این صورت زلزله را هم می توانیم بهتر مدیریت کنیم.ما باید با توجه به شرایط و موقعیت کشوردر آن واحد برای چند حادثه در نقاط مختلف کشور آمادگی داشته باشیم.این احتمال هست که به یکباره در چند استان زلزله روی دهد. لذا تمرکز تجهیزات و امکانات نباید در یک نقطه باشد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی و آموزش های لازم به مردم تصریح کرد: نگاه به زلزله به عنوان یک بحث جدی در کشور باید یک نگاه حاکمیتی باشد. اگر چنین شود می توان امیدوار بود در یک برنامه مدون 10 ساله بخش عمده ای از مشکلات را مرتفع نمود.
همچنین نجار و هیئت همراه صبح امروز از مدرسه قلمه از توابع سرپل ذهاب بازدید و با دانش آموزان و معلمان گفتگو و در جریان مشکلات و موانع مناطق تحت تاثیر زلزله قرار گرفت.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور ظهر امروز در جلسه ای با حضور  معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیران کل استانهای معین کرمانشاه ضمن اخذ گزارش وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده سرپل ذهاب دستورات لازم به منظور تسریع صدور مجوزها و تکمیل واحدهای مسکونی را صادر کرد.
حضور و بازدید هیئت همراه در مناطق زلزله زده دالاهو، گیلانغرب و اسلام آباد به منظور بررسی آخرین وضعیت بازسازی و مشکلات اسکان موقت از دیگر اقدامات انجام شده رییس سازمان مدیریت بحران کشور در این سفر بود.

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله