امروز : دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵
درهمایش ملی رسانه ها و فناوری های اطلاعاتی در خدمت کاهش خسارات بلایای طبیعی مطرح شد:

عصر شبکه های اجتماعی رو به اتمام است

مدیر کل سابق بین الملل نظام صنفی رایانه ای کشور گفت:عصر شبکه های اجتماعی روبه اتمام و تکنولوژی در شکل های جدید، امیدی برای از بین رفتن شایعه و اطلاعات نادرست است.
عصر شبکه های اجتماعی رو به اتمام است
دوشنبه | ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۲۳:۵۰ |
کد خبر : ۱۸۷ |
اطلاع رسانی

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، حجت الله مدیریان روز دوشنبه درهمایش ملی رسانه ها و فناوری های اطلاعاتی در خدمت کاهش خسارات بلایای طبیعی، در دانشگاه علامه طباطبایی اظهارکرد: امروز برای همه کسانی که نگران آسیب های شبکه های اجتماعی هستند، پیام امید دارم.
وی ادامه داد: معایب فضای مجازی و شبکه های اجتماعی کم نیستند و اخبار جعلی و نداشتن مکانیزم صحت سنجی موجب شده است تا جامعه و به ویژه جوانان گرفتار بحران بی هویتی شده اند.
مدیریان بیان داشت: اندیشه ها و افکار ضد و نقیض موج می زند و هرکس با اطلاعات اندکی می تواند متوجه این آشفتگی شود و از سویی دیگر شرایط سیاسی و شبکه های خارجی هم به این مساله دامن می زند.
وی با اشاره به این که در دنیای فناوری هر روز تکنولوژی های جدید روی کارمی آید، افزود: یکی از تکنولوژی های نوین برای جلوگیری از انتشار اخبار نادرست، تکنولوژی فایو جی (5G) است، می تواند بستر انتقال اطلاعات را از مناطق بحران زده فراهم کند.
مدیریان اضافه کرد: تکنولوژی اینترنت اشیا تکنولوژی نوین دیگر است و با استفاده از این نوع تکنولوژی، از انتشار اخبار جعلی جلوگیری می شود.
وی تشریح کرد: در این سیستم، داده ها را باید تبدیل به اطلاعات کنیم و تکنولوژی کلان داده ها، این مهم را انجام خواهد داد.
فعال بین المللی جامعه اطلاعاتی به تکنولوژی زنجیره بلوک ها اشاره کرد و افزود: این سیستم مجموعه ای از بلوک هایی تشکیل شده است و هرنوع اطلاعات را صحت سنجی می کند؛ تمام اطلاعات مربوط به یک موضوع جمع آوری و به صورت بلوک در می آید و رمزنگاری می شود که اطلاعات قابل دست کاری نیستند.
مدیریان گفت: هرگونه تغییر در بلوک ها باید توسط بیش از 50 درصد از بلوک های دیگر باید تایید شود، بنابراین این سیستم ها امیدی برای از بین رفتن شایعه و اطلاعات نادرست است.
به گزارش ایرنا، همایش ملی رسانه ها و فناوری های اطلاعاتی در خدمت کاهش خسارات بلایای طبیعی با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، رئیس ستاد مدیریت بحران، رییس دانشگاه علامه طباطبایی، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، جمعی از استادان و صاحبنظران برجسته علوم اجتماعی و ارتباطات، امروز دوشنبه در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی در حال برگزاری است.
این همایش یک روزه، دارای چهار پنل تخصصی شامل «رسانه های جمعی، ارتباطات ریسک،ارتباطات بحران»، «مدیریت بحران از منظر آموزشی و اجتماعی»، «رسانه های های جدید، ارتباطات ریسک، ارتباطات بحران» و «اخبار جعلی و شایعات رسانه ای در مواجهه با بلایای طبیعی» است.

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله