امروز : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور:

عملیات ساخت یک هزار و ۶۲ واحد مسکونی تخریبی در گیلانغرب آغاز شد

محمد فرید لطیفی، از آغاز کار ساخت یک هزار و 62 واحد مسکونی تخریبی ناشی از زلزله 21 آبان 96 در گیلانغرب خبر داد.
عملیات ساخت یک هزار و 62 واحد مسکونی تخریبی در گیلانغرب آغاز شد
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۲:۱۸ |
کد خبر : ۲۰۲ |
مدیریت پس از سانحه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران به نقل از ایرنا، محمد فرید لطیفی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده گیلانغرب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از مجموع واحدهای مسکونی در حال ساخت، 303 واحد در مرحله دیوار چینی، 435 واحد در مرحله اسکلت بندی و بقیه در مرحله پی کنی است.
وی افزود: همچنین 24 واحد مسکونی نیز در مرحله اجرای سقف است و 2 واحد نیز تکمیل و تحویل مالکان شد.
لطیفی بیان کرد: در جریان زلزله هفت و سه دهم ریشتری 21 آبان، چهار هزار و 584 واحد مسکونی در گیلانغرب تخریب شد و 16 هزار و 239 واحد نیز به علت آسیب دیدگی نیازمند تعمیر است. 
وی اضافه کرد که از مجموع واحدهای تعمیری، کار مرمت و بازسازی یک هزار و 62 واحد مسکونی نیز در گیلانغرب آغاز شده که تاکنون 349 مورد آن به اتمام رسیده است. 
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور، در خصوص اسکان موقت زلزله زدگان نیز گفت که از 350 سکوی اجرا شده برای نصب کانکس، تاکنون 277 واحد تحویل مردم شده است. 
لطیفی با مثبت ارزیابی کردن روند ساخت و ساز واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از زلزله اخیر در گیلانغرب، اظهار کرد: همسو با کمک های دولت، اقدام های ستاد معین در روند بازسازی مناطق زلزله زده این شهرستان، مطلوب ارزیابی می شود. 
وی افزود: در بخش طراحی نظام مهندسی برای ساخت واحدهای مسکونی در منطقه، ابهام و اشکالاتی وجود دارد که پس از بررسی تمام جوانب، برای رفع این مشکل پیگیری لازم صورت خواهد گرفت. 
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است. 
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله