امروز : جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۴
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

دستگاه‌های اجرایی آمادگی هیچ بحرانی را ندارند/ مردم در جاده‌ها گرفتار بی‌تدبیری مسؤولان شدند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و دولتی در هیچ بحرانی آمادگی لازم را ندارند، گفت:‌ سالن‌های مدیریت بحران در تهران به تهیه‌کنندگان فیلم‌ها واگذار شده است.
دستگاه‌های اجرایی آمادگی هیچ بحرانی را ندارند/ مردم در جاده‌ها گرفتار بی‌تدبیری مسؤولان شدند
دوشنبه | ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۲۰:۱۴ |
کد خبر : ۱۷۲ |
اطلاع رسانی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم ملکان در مجلس، سلمان خدادادی با اشاره به اینکه وقوع حوادث غیرمترقبه در تمام نقاط دنیا وجود دارد، اظهار داشت:‌ هر چند که مشکلاتی پس از بارش برف در جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی به وجود آمد، اما نباید رسانه‌ها خیلی مشکلات و اشکالات به وجود آمده را بزرگنمایی کنند.

نماینده مردم ملکان در مجلس، با بیان اینکه مشکلات به وجودآمده در راه‌ها نشان از عدم آمادگی لازم دستگاه‌ها بود، افزود:‌ امکانات لازم و یا نیروهای آموزش‌دیده لازم برای مدیریت بحران وجود ندارد، در داخل تهران تلاش‌های بسیاری برای رفع مشکلات انجام شد اما مسدود شدن راه‌های بین‌شهری مانند تهران- قم، تهران- قزوین و تهران به شهرهای شمالی کشور و گرفتاری مردم در این مسیرها از حد اعتدال خارج شد و این مسئله قابل قبول و پذیرش نیست.

وی با تاکید براینکه مشکلات نشان از نبود نیروهای آموزش‌دیده و امکانات لازم بود، تصریح کرد:‌ وزارت راه و شهرسازی و مسؤولان سایر دستگاه‌ها طی چند روز اخیر در جاده‌ها حضور داشتند اما نجات مردم از گرفتاری به وجودآمده از توان مسؤولان خارج بود؛ متاسفانه ستاد بحران همیشه دیرهنگام وارد عمل شده است، ضمن اینکه چند سال پیش سالن‌هایی برای مدیریت بحران ساخته اما به تهیه‌کنندگان برای ساخت فیلم واگذار شد.

خدادادی با اشاره به اینکه حوادث و بحران‌ها در کشور ما جدی تلقی نمی‌شود، گفت:‌ مدیران بحران آموزش ندیده و مسؤولان پس از وقوع هر بحرانی اقدام به تصمیم‌گیری می‌کنند، این در حالی است که باید پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد؛ اینکه در بین راه‌های مواصلاتی و جاده‌های اصلی کشور این مشکلات به وجود آید به هیچ عنوانی قابل قبول نیست، البته مشکلات در داخل شهر تهران تا حدودی توجیه‌پذیر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه از تجارب دنیا باید در مدیریت بحران استفاده کرد، افزود:‌ برف به میزان زیادی در کشورهای اروپایی سالانه می‌بارد، اگر این مشکلات در کشورهای دیگر هم به وجود آید مردم نباید تا 6 ماه از منازل خود خارج شوند،‌ در این کشورها چگونه مدیریت بحران و پیشگیری صورت می‌گیرد؟ مسئولان کشور ما نیز باید از کشورهای دیگر آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه تخلفات صورت‌گرفته از سوی هر دستگاهی در این مشکلات اخیر باید بررسی شود، تصریح کرد:‌ شهرداری در طی چند سال گذشته از کیسه‌های شن و نمک در معابر داخلی و بین شهری برای تردد راحت‌تر مردم استفاده می‌کند، اما این اقدام در زمستان امسال هم دیده نشد؛ اما  امیدواریم پلیس راهور، کمیته بحران و نهادهای ذی ربط دیگر مقصران در ایجاد مشکلات به وجود آمده را شناسایی کنند.

منبع خبر

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله