امروز : جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۵
در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش؛

وزیر کشور بر ضرورت درج درس سوانح طبیعی در برنامه آموزشی تاکید کرد

وزیر کشور در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت درج درسی با عنوان سوانح طبیعی در برنامه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس کشور تأکید کرد.
وزیر کشور بر ضرورت درج درس سوانح طبیعی در برنامه آموزشی تاکید کرد
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۰۳:۵۳ |
کد خبر : ۱۶۳ |
اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور: عبدالرضا رحمانی رحمانی فضلی وزیر کشور در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت درج درسی با عنوان سوانح طبیعی در برنامه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس کشور تأکید کرد.

در بخشی از نامه وزیر کشور خطاب به وزیر آموزش و پرورش آمده است:

یکی از مهمترین مراحل توسعه جوامع به ویژه در زمینه مدیریت بحران، پیشگیری و کاهش این تلفات از طریق گسترش فرهنگ ایمنی و تغییر نگرش پاسخ محور به ریسک محور در دو بخش حاکمیت و جامعه می باشد. همانطور که تجارب جهانی کشورهای توسعه یافته در این خصوص نشان از تأثیر بسزای آموزش و فرهنگ سازی به عنوان یکی از مهمترین ارکان پیشگیری داشته، نتایج دستاوردهای علمی نیز دال بر این است که این فرهنگ سازی و پذیرش به لحاظ روانی یقیناً در دوران کودکی و نوجوانی تأثیرات دو چندان و عمیق تری خواهد داشت. بر این اساس می بایست در راستای ایجاد یک جامعه ایمن و تاب آور و فراهم گردیدن بسترهای لازم از این تجارب استفاده نموده و در این مسیر گامی مهم و اساسی برداشت.

در ادامه نامه وزارت کشور به وزارت آموزش و پرورش با استناد به استدلال های مطرح شده آمده است: شایسته است، درسی تحت عنوان  ً سوانح طبیعیً با سر فصل هایی همچون معرفی انواع سوانح، نحوه پیشگیری، افزایش سطح آمادگی و مقابله، به عنوان یکی از دروس مدارس کشور در مقاطع ابتدایی و متوسطه قرار گیرد.

در این راستا سازمان مدیریت بحران کشور آمادگی دارد محتوای درسی مربوطه را با در نظر گرفتن شرایط سنّی و با استفاده از بخش های علمی و تخصصی این حوزه تهیه و همکاری های لازم را داشته باشد.

وب سایت تحلیلی خبری مدیریت سوانح طبیعی / اخبار

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله