امروز : شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۹
رئیس جمعیت هلال احمر عنوان کرد؛

ارتقای سطح تاب‌آوری جامعه باتوسعه همکاری‌های هلال احمر و شهرداری

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر و شهرداری می توانند با توسعه همکاریهای دوجانبه به ارتقاء سطح تاب آوری اجتماعی و همچنین ارتقاء سرمایه اجتماعی در شهر تهران کمک کنند.
ارتقای سطح تاب‌آوری جامعه باتوسعه همکاری‌های هلال احمر و شهرداری
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۰۳:۲۴ |
کد خبر : ۱۵۷ |
اطلاع رسانی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سیدامیرمحسن ضیائی در مراسم افتتاح موزه علی اکبر صنعتی که با حضور دکتر نجفی؛ شهردار تهران و خسروآبادی؛ مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران انجام شد، با اشاره به اتمام مرمت و بازسازی ساختمان موزه، از همکاری شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی با جمعیت هلال احمر برای بازسازی این بنا و مرمت آثار آن تقدیر کرد.

دکتر ضیائی با اشاره به افتتاح موزه صنعتی به عنوان اولین پروژه ای که شهرداری تهران پس از ادای سوگند آن را افتتاح کرد، خاطرنشان ساخت: افتتاح یک پروژه فرهنگی به عنوان اولین اقدام شهردار جدید تهران، یک پیام فرهنگی با خود دارد که در دوره جدید شهرداری تهران، شاهد فعالیت هایی خواهیم بود که تهران مجددا هویت فرهنگی خود را بازیابد.

تقدیر از سازمان زیباسازی و شهرداری منطقه ۱۲ برای همکاری در مرمت موزه

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین با تقدیر از سازمان زیباسازی و شهرداری منطقه  ۱۲ تهران برای همکاری در بازسازی موزه یادآور شد: دکتر نجفی در برنامه های خود برای اداره شهر تهران به موضوع تاب آوری اجتماعی اشاره داشته است که چشم انداز جمعیت هلال احمر نیز ایجاد یک جامعه امن  و تاب آور با توسعه فعالیت های بشردوستانه است.

دکتر ضیائی در ادامه تاکید کرد: جمعیت هلال احمر و شهرداری نه تنها در حوزه تاب آوری در حوادث و سوانح و پاسخ به بحران های شهر تهران بلکه در مسائل مختلفی که در حاشیه این شهر وجود دارد و مسائل و معضلات مدیریت متمرکز شهر تهران می توانند با یکدیگر همکاری داشته و به ارتقاء سطح تاب آوری اجتماعی و همچنین ارتقاء سرمایه اجتماعی در شهر تهران کمک کنند.

اولین فعالیت های بشردوستانه هلال احمر در موزه صنعتی شروع شده است

رئیس جمعیت هلال احمر به تاریخچه ۱۱۰ ساله ساختمان موزه صنعتی نیز اشاره و تاکید کرد: اولین فعالیت های بشردوستانه سازمان یافته جمعیت هلال احمر در این ساختمان آغاز شده و علی اکبر صنعتی از اعضای هلال احمر بوده و عشق و هنر خود را صرف فعالیت های بشردوستانه کرده است.

دکتر ضیائی با اشاره به توافق سه جانبه میان شهرداری تهران، سازمان میراث فرهنگی و جمعیت هلال احمر برای بازسازی و مرمت موزه افزود: مرمت موزه در پی تقاضای مردم، پیگیری رسانه ها و همچنین صبوری خانواده هنرمندپرور استاد صنعتی آغاز شد و برای مرمت آن کارهای زیادی انجام شده که جا دارد از تک تک این عزیزان و افرادی که در زمینه مرمت فنی و هنری موزه همکاری داشتند تشکر کنم.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که در کنار افتتاح موزه صنعتی، موزه مجازی و شرح آثار موزه نیز ایجاد شود. وی همچنین به دیگر برنامه های هلال احمر برای استفاده حداکثری از فضای موزه اشاره کرد و افزود: تمام امکانات خود را در این زمینه به کار می گیریم.

وب سایت تحلیلی خبری مدیریت سوانح طبیعی / اخبار داخلی

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله