امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۸
معاون سازمان مدیریت بحران کشور:

فرمانداران نقشه خطر شهرستان خود را تهیه کنند

سعیدی در همایش استانداران، مديران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور با اشاره به اینکه در ایران ظرفیت سی مخاطره طبیعی را داریم/فرمانداران نقشه خطر شهرستان خود را تهیه کنند.
فرمانداران نقشه خطر شهرستان خود را تهیه کنند
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۵ |
کد خبر : ۲۰۱ |
پیشگیری و کاهش اثر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور به نقل از وزارت کشور، سعیدی در همایش استانداران، مديران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور با اشاره به اینکه در ایران ظرفیت سی مخاطره طبیعی را داریم اظهار کرد: استاندار رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران در استان و فرماندار رئیس این شورا در شهرستان است افزود: ماهانه باید جلسات شورای هماهنگی ستاد بحران در شهرستان ها برگزار شود.
وی خاطرنشان کرد: هنوز داغ مردم کرمانشاه، دریانوردان سانچی، مسافران هواپیمای یاسوج بر دل ماست. شاهد گرد و غبار خوزستان و سایر شهرها هستیم. 90 درصد کشور در معرض خطر زلزله، 70 درصد مراکز جمعیتی ما در معرض خطر سیل و 80 درصد جمعیت در مناطق خشکسالی است بنابراین باید برنامه ریزی کرد که بهترین اقدامات در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.
معاون پیش بینی و پیشگیری در ادامه خطاب به فرمانداران بیان کرد: بانک اطلاعاتی از همه مخاطرات حوزه مسئولیت خود تهیه کنید. امکانات و تجهیزات لازم برای زمان بحران را پیش بینی کنید. نقشه خطر شهرستان را تهیه کنید، بر ساخت و سازها نظارت کرده و اجازه ساخت و ساز روی گسل ها و حریم رودخانه ها و برداشت بی رویه از آب های زیر زمینی را ندهید.
سعیدی در پایان گفت: تا رده سوم جانشین انتخاب کرده و مانور برگزار کنید. ضمن بازدید از بیمارستان ها، مدارس، مهدکودک ها و زندان ها برای این مراکز در زمان بحران برنامه داشته باشید. از دستگاه های خود برای زمان بحران، برنامه بخواهید. مردم را آموزش داده و رویکرد واحدی در اطلاع رسانی داشته باشید تا برای مردم ابهام ایجاد نشود. مردم را به بیمه تشویق کنید.
سعیدی در پایان خاطر نشان کرد، اگر بر اساس پیش بینی ها، وقوع سیل محتمل است، حتما اطلاع رسانی خوبی به مردم دنبال شود.

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله