امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲
ایرما و عواقب بی پایان

ایرما برق ۷.۴ میلیون خانوار جنوب شرق آمریکا را قطع کرد

دامنه خسارات طوفان ایرما در ایالات مختلف آمریکا هر لحظه در حال گسترش است، قطعی برق ناشی از این طوفان به ۷.۴ میلیون خانوار در جنوب شرقی آمریکا رسید.
ایرما برق ۷.۴ میلیون خانوار جنوب شرق آمریکا را قطع کرد
جمعه | ۱۳۹۶/۰۶/۲۴ - ۰۲:۴۱ |
کد خبر : ۱۵۱ |
سوانح طبیعی (بین الملل)

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، طبق اعلام مقامات ایالتی و شرکت‌های تامین خدمات، بیش از ۷.۴ میلیون خانه و محل‌های کسب‌وکار در فلوریدا، جورجیا، کارولینای جنوبی و آلاباما به علت طوفان ایرما برق ندارند.

بیشتر قطعی برق‌ها در منطقه خدمات رسانی برق و روشنایی فلوریدا و در بخش‌های جنوبی و شرقی این ایالت بوده است. یک واحد شرکت تامین برق نکست ارا انرژی و بزرگترین شرکت تامین برق این ایالت، اف‌پی‌ال، اعلام کردند قطعی برق آنها که قبلا ۳.۶ میلیون مشترک اعلام شده بود، عصر دوشنبه به حدود ۳.۴ میلیون نفر کاهش یافته است.

با ضعیف شدن طوفان و حرکت آن به سوی جورجیا، قطعی برق‌ در شرکت‌های تامین برق فلوریدا اندکی کاهش یافت درحالی‌که در جورجیا، کارولینای جنوبی و الاباما رو به افزایش است.

قطعی برق شرکت دوک انرژی در فلوریدا که به بخش‌های شمالی و مرکزی این ایالت خدمات‌رسانی می‌کند، طبق اعلام وب‌سایت این شرکت، به ۱.۲ میلیون مشترک افزایش یافته است.

در جورجیا هم شرکت‌های خدماتی گزارش دادند که حدود ۹۵۰ هزار نفر بدون برق هستند.

روز یکشنبه ایرما به عنوان طوفان بسیار قدرتمند و خطرناک درجه ۴ (دومین رده قدرتمند در مقیاس ۵ درجه‌ای سفیر-سیمپسون) به جنوب غربی فلوریدا برخورد کرد و تا صبح دوشنبه به تدرج به یک طوفان گرمسیری عادی تقلیل یافت.

طبق اعلام مرکز ملی طوفان آمریکا درحال حاضر این طوفان بادهایی با سرعت ۶۰ مایل بر ساعت (معادل ۹۷ کیلومتر بر ساعت) تولید می‌کند و به سمت جورجیا در حال حرکت است.

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله