امروز : چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۱
ایرما هم چنان می تازد

آمادگی ترامپ برای مقابله با طوفان «ایرما» در توئیتر

«دونالد ترامپ» در پیام خود که در توئیتر منتشر کرده آورده است: گارد ساحلی آمریکا، آژانس مدیریت وضعیت های فوق العاده فدرال، و مردم شجاع ایالت های آمریکا آماده هستند. طوفان ایرما به اینجا می آید. خداوند همه را حفظ کند.
آمادگی ترامپ برای مقابله با طوفان «ایرما» در توئیتر
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ - ۰۰:۵۶ |
کد خبر : ۱۳۴ |
سوانح طبیعی (بین الملل)

رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی از آمادگی این کشور برای مقابله با طوفان ایرما خبر داد.

طوفان ایرما به شدت مقامات آمریکا را به وحشت انداخته بطوریکه رویترز در این رابطه می نویسد: مقامات آمریکایی پس از مشاهده فاجعه هسته ای فوکوشیما در سال ۲۰۱۱، که بر اثر وقوع سونامی و زلزله مهیب به وقوع پیوست، سطح ایمنی تمام راکتورهای هسته ای این کشور را در برابر بلایای طبیعی افزایش دادند اما اکنون با وقوع طوفان سهمگین ایرما -که در تمام ایالت فلوریدا حالت فوق العاده بوجود آورده، سطح ایمنی نیروگاه های اتمی آمریکا در معرض یک آزمون سخت و جدی قرار گرفته است.

طوفان ایرما پس از عبور از کوبا و در حالیکه شدتش به سطح ۵ رسیده بود، امروز وارد جنوب فلوریدا می شود. از قدرت تخریب طوفان کاسته شده و در روز شنبه به سطح ۳ رسید؛ اما سرعت تندباد آن ۲۱۰ کیلومتر در ساعت گزارش شد. پیش‌بینی شده است ایرما در بدو ورود به فلوریدا بار دیگر تقویت شود و یک واقعه سهمگین را برای این ایالت، که محل استقرار چهار راکتور هسته ای نزدیک ساحل است، به بار آورد.

مرکز ملی پیش‌بینی طوفان های آمریکا اعلام کرد: الگوهای هواشناسی نشان می‌دهد ایرما وارد جنوب غربی فلوریدا خواهد شد. محل وقوع طوفان دقیقا در غرب دو رآکتور هسته ای در نیروگاه «ترکی پوینت» است. مقامات ایالت فلوریدا اعلام کردند تا پیش از رسیدن طوفان به نیروگاه، تمام فعالیت های آن را متوقف خواهند کرد. این نیروگاه در ۴۲ کیلومتری جنوب میامی واقع است.

قرار است یکی دیگر از نیروگاه های هسته ای فلوریدا که در سنت لوییس واقع است و در آن ۲ راکتور اتمی مشغول به فعالیت هستند نیز بطور موقت از چرخه فعالیت خارج شود.

«اریک سیلاگی»، مدیر اجرایی نیروگاه برق فلوریدا، اعلام کرد: تمام ۴ راکتور موجود در نیروگاه های هسته ای این ایالت برای ۲۴ ساعت و تا پیش از رسیدن طوفان، خاموش خواهند شد.

شهردار میامی درباره وقوع سیل و آسیب رسیدن به ژنراتورهای نیروگاه «ترکی پوینت» ابراز نگرانی کرده است. این ژنراتور مسئولیت خنک نگه داشتن هسته رآکتور را بر عهده دارد و هرگونه اختلال در کار آن، نتایج جبران ناپذیری را به بار می آورد. مقامات شهری میامی اطمینان دادند نیروگاه در برابر وزش طوفان های شدید و ویرانگر کاملا ایمن‌سازی شده است؛ اما نگرانی اصلی بر سر خنک نگه داشتن هسته رآکتور است.

تاکنون وحشت از وقوع طوفان ایرما، ۶ میلیون نفر را از فلوریدا فراری داده است.

 

وب سایت تحلیلی خبری مدیریت سوانح طبیعی / اخبار سوانح

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله