امروز : دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۸
تکنولوژی در خدمت مدیریت بحران

استفاده از پهپاد برای نجات سانحه دیدگان بلایای طبیعی

صلیب سرخ آمریکا برای اولین بار از پهپادها برای نجات سانحه دیدگان بلایای طبیعی استفاده خواهد کرد. ارزیابی خسارات وارده نیز از جمله دیگر وظایف این پهپادها خواهد بود.
استفاده از پهپاد برای نجات سانحه دیدگان بلایای طبیعی
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ - ۰۰:۴۷ |
کد خبر : ۱۳۲ |
سوانح طبیعی (بین الملل)

به نقل از رویترز، پهپادهای یاد شده بر فراز نقاطی از هوستون که به دنبال سیل اخیر و توفان هاروی تخریب شده اند، پرواز خواهند کرد و کمک های امدادی و غذایی را به سیل زدگان ارائه خواهند کرد.

قرار است پهپادهای یادشده از این هفته به طور آزمایشی بر فراز نقاط سیل زده به پرواز درآیند و در صورت موفقیت آمیز بودن این تجربه از آنها در زمان وقوع سوانح مشابه در دیگر نقاط امریکا استفاده شود.

وقوع توفان هاوری در دو هفته اخیر خساراتی را به نقاط مختلف ایالت تگزاس وارد کرده که در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بوده است. این توفان منجر به مرگ ۵۰ نفر و وارد آمدن ۱۸۰ میلیارد دلار خسارت شده است. با توجه به دشواری استفاده از هواپیماهای عادی در نقاط آسیب دیده از پهپادها می توان برای فیلمبرداری، بررسی و ارزیابی خسارات وارده و دیگر فعالیت های تجاری بهره گرفت.

پهپاد مورد استفاده صلیب سرخ آمریکا توسط شرکت CyPhy Works ساخته شده و بودجه این کار توسط بنیاد خیریه United Parcel Service تامین شده است. پهپاد یاد شده قادر به پرواز در ارتفاع حداکثر ۱۲۰ متری است.

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله