امروز : دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷

تلاش کاخ سفید برای تامین مالی خسارت طوفان هاروی

مقامات کاخ سفید از جمله «ترامپ» و «پنس» در تلاش هستند تا هزینه مورد نیاز برای بازسازی مناطق خسارت دیده در طوفان هاروی را تامین کنند.
تلاش کاخ سفید برای تامین مالی خسارت طوفان هاروی
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۲۳ - ۲۳:۲۶ |
کد خبر : ۱۲۱ |
سوانح طبیعی (بین الملل)

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ای بی سی نیوز، با پایان طوفان هاروی و کاهش سطح آب در خیلی از مناطق تگزاس، اقدامات ایالتی و دولتی برای بازسازی مناطق آسیب دیده آغاز شده است.

برخی منابع خبری با اشاره به آمارهای جدید می گویند در این طوفان در تگزاس ۴۹ نفر کشته شدند و همزمان کاخ سفید به آسیب دیدگان طوفان هاروی اطمینان داده که کمک های مالی برای بازسازی در راه است.

طوفان هاروی در طی ۵ روز باعث بارش میزان بی سابقه ای از باران در تگزاس و لوئیزیانا شد. هوستون چهارمین شهر بزرگ آمریکا است و بیشترین خسارت در این شهر گزارش شده است.

روز پنجشنبه مایک پنس معاون ریاست جمهوری از مناطق آسیب دیده بازدید کرد و قرار است امروز شنبه نیز دونالد ترامپ بار دیگر به منظور بازدید از مناطق آسیب دیده به تکزاس بازگردد.

آسیب دیدگان در تگزاس امید دارند که هماهنگی فوق العاده دولت فدرال، دولت ایالتی و داوطلبان، تا تمام شدن کار مرمت، بازسازی و جبران خسارات ادامه یابد.

گفته می شود هزینه مورد نیاز برای بازسازی کلیه مناطق آسیب دیده در این طوفان بالغ بر ۷۵ میلیارد دلار می شود.

تام بوسرت مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید بودجه عملیات امدادرسانی و بازسازی برای ماه آینده تامین شده است. به گفته بوسرت حدود یکصد هزار خانه بر اثر هاروی آسیب دیده و بسیاری از زیرساختهای آسیب دیده عمومی، مانند پل ها نیاز به مرمت پیدا کرده اند.

مشاور امنیت کاخ سفید گفت، حدود صد هزار خانه و بسیاری از زیرساخت ها آسیب دیده است: چند بیمارستان در شهر بومانت آسیب دیده است. وزارت بهداشت و وزارت حمل و نقل مسئول هماهنگی منابع فدرال هستند تا بیماران این بیمارستان ها به بیمارستان های امن منتقل شوند. تا این لحظه، احتمالاً حدود هفت هزار بیمار به بیمارستان های دیگر منتقل شده اند.

مشاور امنیت داخلی کاخ سفید از پیشنهاد پرزیدنت ترامپ برای کاهش بودجه سازمان فدرال کمک رسانی به مردم در موارد اضطراری (فیما) دفاع کرد اما گفت هنوز ، بودجه و منابع مالی کافی برای کمک به ترمیم و بازسازی مناطق آسیب دیده از طوفان هاروی وجود دارد.

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله