امروز : دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۵
۷۲۱هزار خانه در معرض طوفان هستند؛

خسارت احتمالی ۴۰میلیارد دلاری هاروی در سواحل تگزاس

درحالی‌که طوفان هاروی خط ساحلی ایالت تگزاس را درمی‌نوردد طبق تخمین‌های جدید انجام شده توسط کورلاجیک، این طوفان می‌تواند پشت‌سر خود حداقل ۴۰ میلیارد دلار خسارت به‌جا بگذارد.
خسارت احتمالی ۴۰میلیارد دلاری هاروی در سواحل تگزاس
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۲۳ - ۲۲:۰۶ |
کد خبر : ۱۱۰ |
سوانح طبیعی (بین الملل)

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی ان ان مانی، درحالی‌که طوفان هاروی خط ساحلی ایالت تگزاس را درمی‌نوردد طبق تخمین‌های جدید انجام شده توسط کورلاجیک، این طوفان می‌تواند پشت‌سر خود حداقل ۴۰ میلیارد دلار خسارت به‌جا بگذارد.

این شرکت تحلیل‌گر اعلام کرد که آخرین داده‌ها حاکی از این است که حدود ۲۳۲ هزار و ۷۲۱ خانه در سواحل تگزاس در مسیر این طوفان قرار گرفته‌اند که از اواخر روز جمعه و اوایل روز شنبه به ساحل رسیده است.

کورلاجیک تخمین می‌زند درصورتی که طوفان به شدت درجه ۳ می‌رسید، که اکثر پیش‌بینی‌ها همین را نشان می‌دادند، بازسازی این خانه‌ها ۳۹.۶ میلیارد دلار هزینه دربر داشت.

این درحالی‌ است که طبق آخرین خبرها از مرکز ملی طوفان، طوفان هاروی در بین بندر آرانساس و بندر اوکانر تگزاس با شدت درجه ۴ و بادهایی به سرعت ۱۳۰ مایل بر ساعت، به ساحل رسیده است.

هاروی اولین طوفان درجه ۴ بعد از طوفان شارلی در سال ۲۰۰۴ است که به سواحل آمریکا می‌رسد. طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵ با  ۱۸۰۰ کشته و آن‌همه خرابی که به جا گذاشت شدتی درجه ۳ داشت.

اداره خدمات ملی آب و هوایی در هیوستون اعلام کرد که ترکیب باد و آب می‌تواند مناطق بزرگی از جنوب تگزاس را برای هفته‌ها و ماه‌ها غیرقابل سکونت کند.

براک لانگ، مدیر آژانس مدیریت اورژانس فدرال می‌گوید: تگزاس با یک فاجعه کاملا جدی روبروست.

 

وب سایت تحلیلی خبری مدیریت سوانح طبیعی / اخبار سوانح بین الملل

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله