امروز : پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۶
با موافقت رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ:

اعلام وضعیت اضطراری در ایالت «لوئیزیانا»

به نقل از پایگاه «هیل»، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز (دوشنبه) با اعلام وضعیت اضطراری در «لوئیزیانا» با توجه به حرکت طوفان «هاروی» (Harvey) به سمت این ایالت موافقت کرد.
اعلام وضعیت اضطراری در ایالت «لوئیزیانا»
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۰۶ - ۲۱:۴۸ |
کد خبر : ۱۰۷ |
سوانح طبیعی (بین الملل)

رئیس‌ جمهور آمریکا با اعلام وضعیت اضطراری در ایالت «لوئیزیانا» موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه «هیل»، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز (دوشنبه) با اعلام وضعیت اضطراری در «لوئیزیانا» با توجه به حرکت طوفان «هاروی» (Harvey) به سمت این ایالت موافقت کرد.

این در حالیست که این طوفان سهمگین چند روزی است که در ایالت تگزاس و خصوصاً در شهر ساحلی «هیوستون» موجب خسارت های زیادی شده و اکنون نیز ایالت «لوئیزیانا» و بخصوص شهر «نیواورلئان» را تهدید می کند.

خبرگزاری آلمان نیز ساعاتی پیش در گزارش خود از طوفان هاروی اعلام کرد: اوضاع در تگزاس به شدت وخیم است. جاری شدن سیل در شهر میلیونی «هیوستون» ویرانی سنگینی به بار آورده، مردم آواره شده‌، ساختمان‌ها زیر آب رفته و خیابان‌ها به رودخانه تبدیل شده‌اند.

اوضاع به ویژه در هیوستون فاجعه‌بار است. بیش از هزار نفر که در خانه‌ها یا خودروهای زیر آب رفته بودند نجات داده شده‌اند. اداره مدیریت فجایع شهری از ۲/۳ میلیون نفر خواسته است که برای نجات خود روی سقف ‌خانه‌شان بروند و در این میان بسیاری از ساختمان‌های عمومی به محل اقامت اضطراری شهروندان سیل‌زده تبدیل شده‌اند.

این وضعیت در حالی است که «دونالد ترامپ» فردا سه شنبه به مناطق طوفان زده سفر می کند.

کارشناسان ابعاد خساراتی که طوفان هاروی در تگزاس به وجود آورده است را در حد طوفان کاترینا می‌دانند. طوفان کاترینا ۱۲ سال پیش بخش‌هایی از سواحل خلیج مکزیک، از نیواورلئان در ایالت لوئیزیانا تا موبیل در ایالت آلاباما را به ویرانی کشید و ۱۵ میلیارد دلار خسارت به بار آورد.

کارشناسان موسسه اطلاعات بیمه (Insurance Information Institute) می‌گویند برای تعیین میزان دقیق خسارت هنوز به زمان نیاز است چون طوفان همچنان ادامه دارد. این طوفان در تگزاس دستکم به قیمت جان ۲ نفر تمام شده است.

۲۵۰ مسیر به تگزاس مسدود شده اند و فرماندار تگزاس گزارش داده که صدها قایق و ده‌ها هلیکوپتر در تلاش برای نجات جان مردمی هستند که در خانه‌ها و خیابان‌های سیل زده گیرافتاده‌اند. 3 هزار نفر از گارد ملی و گارد تگزاس نیز در عملیات امداد شرکت دارند.

طوفان هاروی روز جمعه گذشته به خلیج مکزیک و ساحل تگزاس رسید. تخمین زده شده است که باران تا روز جمعه آینده همچنان ببارد.

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

اخبار سوانح بین الملل

اخبار کلانشهر تهران

مدیریت بحران و حوادث

بحران آب و محیط زیست

اخبار سوانح

آخرین اخبار زلزله